Buskie Wody i Zabiegi

Wody siarczkowe

Należą do bardzo rzadko spotykanych wód leczniczych, które zawierają siarczki z uwalniającym się siarkowodorem. Buska woda siarczkowa zawiera także duże ilości jodu, bromu, fluoru, boru oraz wiele innych mikroelementów. Wody siarczkowe stosowane w buskich sanatoriach mają idealne parametry, dzięki czemu nie trzeba ich rozcieńczać a właśnie tak muszą postępować inne ośrodki, których zasoby siarki występują w wyższych stężeniach niż w Busku.
Wody siarczkowe używane są do kąpieli, kuracji pitnych oraz do płukania jamy ustnej. Działają przeciwzapalnie, przeciwreumatycznie, odtruwająco i regeneracyjnie. Obniżają poziom cholesterolu i cukru we krwi a tym samym zapobiegają miażdżycy.

Solanki jodkowo-bromkowe

Buskie solanki zawierają szczególnie cenny dla organizmu jod i selen. Kąpiele jodkowo-bromkowe stosuje się w niektórych chorobach układu krążenia oraz układu wegetatywnego. Woda jodkowo-bromkowa zawiera ważne biopierwiastki i mikroelementy, m.in.: sód, potas, magnez, selen, żelazo i inne. Selen zawarty w wodzie jest niezbędny dla zdrowia mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych, przeciwdziała powstawaniu nowotworów i powoduje wzrost odporności. Wykazuje także działanie uspokajające oraz relaksacyjne.

Leczenie borowiną

Zawijania borowinowe łączą peloidoterapię (leczenie borowina) i termoterapię (leczenie ciepłem). W czasie głęboko przegrzewającego zabiegu (temperatura ok. 45 st. C) przez skórę wnikają najcenniejsze składniki borowin działając przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Sprzyjają wchłanianiu obrzęków w chorobach reumatycznych. Wpływają korzystnie na odnowę tkankową. Zabiegi wskazane są w chorobach zapalnych oraz zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, stanach pourazowych narządu ruchu, chorobach neurologicznych (dyskopatia, neuralgia) i ginekologicznych.

rezerwacje
telefon+48 601 504 704
mapa